Dažniausiai pasitaikančios problemos kelyje: ką privalo žinoti kiekvienas vairuotojas

 Mūsų laikais automobilį įsigyti gali beveik kiekvienas, todėl daugėja už vairo sėdančių jaunų ir nepatyrusių vairuotojų. Veikiausiai dėl šios priežasties auga ir iškvietimų į nelaimės vietą skaičius, kartu ir avarinė auto pagalba paslaugų paklausa. „Lietuvos draudimo“ surinktais statistiniais duomenimis, 2021 metais techninę pagalbą kvietė 28 proc. daugiau gyventojų nei 2020 metais.

 Dažnai patirties ir auto mechanikos žinių neturintys vairuotojai patys negali išspręsti net paprasčiausių kelyje pasitaikančių problemų: pasikeisti nuleisto rato ar užvesti nusėdusio akumuliatoriaus. Laimei, visuomet galima išsikviesti sos pagalbą – visą parą budintį tralą bei profesionalų autogelbėtoją.

 Tralo paslaugas Klaipėdoje ir jos apylinkėse teikiančios bendrovės Traldova specialistai sako, kad pagrindinės kelyje pasitaikančios bėdos yra šios: variklio sistemos gedimai, žiemą neužsiveda variklis nes išsikrovęs akumuliatorius, pradurtos padangos, neatsirakinantis automobilis (užšalusios ar užsikirtusios spynos, sugedęs signalizacijos pultelis).

 Ištikus bet kuriai iš šių problemų greičiausias ir patikimiausias sprendimas – išsikviesti traliuko paslaugas nes bet kurios kasko, if, gjensidige ar kitos draudimo bendrovės pagalba kelyje gali užtrukti labai ilgai. Taip yra todėl, kad prioritetas teikiamas mieste sugedusiems automobiliams ir evakuacijos maršrutais derinami pagal tai kaip naudinga bendrovei o ne į bėdą papuolusiam žmogui. Tralo paslaugas Klaipėdoje teikiantys Traldovos specialistai dirba visą parą, bet kurią savaitės dieną, taip pat ir šventinėmis dienomis. Skubi techninė pagalba kelyje atvyks į bet kurią vietą Klaipėdoje ir jos apylinkėse per trumpą laiką gavę iškvietimą mes išvykstame iš karto. Kuro pristatymas, automobilio avarinis užvedimas ar rato keitimas, mašinų nutempimas – problema išspręsta ir vairuotojas gali tęsti kelionę. Jeigu jūsų automobilis yra sportinis su žema pakaba, turėkite omenyje, kad sugedus jums bus reikalingas žemagrindis tralas, nes jei bandysite automobilį užtempti ant įprasto traliuko, rizikuojate apgadinti automobilio apačią, duslintuvą, spoilerius ir pan.

 Jei automobilio vietoje neįmanoma pataisyti, tralas nutemps transporto priemonę į servisą ar kitą nurodytą vietą bei perveš automobilio keleivius.

 Automobilio nutempimas yra atsakingas darbas. Traldovos specialistai pataria prisiminti kelias svarbiausias taisykles. Visų pirma vairuotojas privalo automobilyje turėti vilktį. Vilktis turi būti bent 5 cm pločio, ryškios spalvos, išlaikyti 3-6 tonų svorį. Jei vairuotojas turi KET taisykles atitinkančią vilktį, jam padėti gali kitos transporto priemonės vairuotojas, kuris turi reikiamą stažą ir gali atlikti automobilio vilkimą.

 Prireikus skubios techninės pagalbos kelyje, svarbu pasirūpinti, kad automobilis netrukdytų kitiems eismo dalyviams. Transporto priemonę reikėtų nustumti į kelkraštį, avarinio sustojimo vietą, o mieste –
ant šaligatvio, žaliosios juostos arba į stovėjimo aikštelę. Jei automobilio nustumti nepavyksta, jį būtina pažymėti avarinio sustojimo ženklu ir įjungti avarinę signalizaciją. Tuomet ramiai galima laukti į pagalbą kelyje atvykstančio tralo ir technikų komandos.